משרד רואי חשבון
073-2400700

הגשת הצהרות הון ליחידים

הגשת הצהרות הון ליחידים

הגשת עריכה והגשת הצהרות הון תקופתיים ליחידים (עצמאיים), מהווה חלק בלתי נפרד מפעילותה של המחלקה למיסים הפועלת במשרדנו. שירות זה מיועד לכל מי שנדרש על ידי מס הכנסה בהגשת הצהרת הון, ובכלל זה בעלי עסקים עצמאיים (עוסקים מורשים ועוסק פטור כאחד) ובעלי מניות מהותיים בחברות.

הצהרת הון הינה דרישה המגיעה ממס הכנסה המחייבת את הנישום להצהיר על כל הנכסים והתחייבויות שנמצאים ברשותו וברשות התא המשפחתי (אשתו וילדיו), הנישום נדרש להגיש את הצהרת ההון בד"כ ל-31.12 של השנה שכבר נסיימה דרישה זו מגיעה בד"כ בשנה לאחר פתיחת תיק במס הכנסה (הצהרת הון ראשונה) ולאחר מכן תגיע דרישה להגשת הצהרת הון או באופן אקראי או לפי תוכנית עבודה של מס הכנסה, בממוצע נדרש להגיש הצהרת הון כל 4-6 שנים.

הצהרת ההון הינו כלי משמעותי בידי פקיד השומה לבחון האם הנישום דיווח על כל הכנסותיו או שמא התחמק מדיווח על הכנסות ומתשלום מס, פקיד השומה יכול להוציא דרישה לתשלום מס בהתבססו על הצהרות ההון בלבד, לכן חשוב שאת הצהרת ההון יערוך ויבדוק על ידי רואה חשבון מנוסה.

במחלקה למיסים הפועלת במשרדנו עומד לרשותכם צוות מקצועי ומיומן המורכב מרואי חשבון, יועצי מס ומנהלי חשבונות. צוות זה יערוך עבורכם את הצהרת ההון תוך בחינת כל ההשלכות העולים מהצהרת ההון והמשמעות שלהם.

רוצים לדעת יותר על אופן הגשת הצהרת הון במשרדנו? אנו מזמינים גם אתכם ליצור עמנו קשר.